Regionalny Ośrodek Apostolatu Margaretka przy Parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu serdecznie zaprasza dnia 24 września 2011 na kolejną "Margaretkową sobotę"

- Dzień modlitw w intencji kapłanów, powołań kapłańskich i zakonnych.

Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz: 15.00. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz: 18.00.

 

Adres:

Parafia Opatrzności Bożej w Kaliszu

ul. Polna 8

62-800 Kalisz

 

Serdecznie zapraszamy!


 

Relacje z ze spotkania nadesłał Tomasz Klimowicz: "W sobotę 24 września br. w parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu po raz kolejny zorganizowano " Margaretkową Sobotę " - dzień modlitw w intencji kapłanów, powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencjach Ojca Św. Benedykta XVI. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15.00 Eucharystią sprawowaną przez Ks. Ryszarda Szurka FDP i ks. Alfreda Berlaka - proboszcza parafii bł. Jana Pawła II w Kaliszu. W homilii ks. Ryszard Szurek wyraził wdzięczność za dar modlitwy w intencji kapłanów. Podkreślił rolę kapłana na drodze rozwoju naszej wiary, zaznaczając przy tym, że w dzisiejszym świecie, gdzie duchowni są szczególnie atakowani, najpiękniejszym darem dla kapłańskiego serca jest dar naszej modlitwy.

Po Eucharystii rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Odmówiono m.in. Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Różaniec i modlitwy w intencji kapłanów. Spotkanie zakończyło się o godz.18.00 śpiewem "Zapada zmrok" przed figurą Matki Bożej.

Dziękujemy Ks. Ryszardowi i ks. Alfredowi za czas wspólnej modlitwy. Regionalny Ośrodek Apostolatu Margaretka przy parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu powstał w odpowiedzi na apel Królowej Pokoju w Roku Kapłańskim 2010. Maryi Matce Kapłanów zawierzamy naszych pasterzy ale również wszystkich włączających się w apostolat."