Margaretkowa sobota 12-10-2013 w Czerwińsku pod Warszawą - Dzień modlitw w intencji kapłanów.

Centrum Apostolatu Margaretka z Warszawy serdecznie zaprasza Margaretki z kapłanami oraz sympatyków Apostalatu w sobotę dnia 12 października 2013r. na czuwanie modlitewne w intencji świętości kapłanów, powołań kapłańskich i zakonnych.

 

Za przyczyną Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku będziemy się modlić, aby dobry Bóg wspomagał kapłanów swoją łaską. Wzniesiemy ufne błagania o wierność kapłanów i za tych, którzy chwieją się w swoim powołaniu.

Czuwanie rozpocznie się o godzinie 11.30. Planowane zakończenie 15.00-15.30.

Plan spotkania:

11.30 Koronka Pokoju i jedna część Różańca w intencji kapłanów;

12.00 Eucharystia;

13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z osobistym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem poprowadzona przez ks dr Macieja Arkuszyńskiego;

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego;

15.15 Pożegnanie uczestników.

Matka Boża Czerwińska - Królowa Mazowsza, Wspomożycielka przynagla nas. Zachęcamy gorąco do licznego uczestnictwa. Kapłani bardzo potrzebują naszej modlitwy. 12 października 2013r. to szczególny dzień - wigilia niezwykle doniosłego wydarzenia! 13 października 2013r. papież Franciszek zawierzy ponownie cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi.

"Zaufajcie Wspomożycielce, a dopiero poznacie co to są cuda." św. Jan Bosko

Pomnażajmy modlitwy za kapłanów, nie tylko za tych z naszych Margaretek, ofiarujmy swoje posty, wyrzeczenia i składajmy je na ręce Maryi. Te wysiłki nigdy nie pozostają bezowocne! Starajmy się o naszą osobistą świętość, aby podobać się Bogu i pamiętajmy, że na drodze świętości możemy dzięki łasce Bożej więcej osiągnąć

 

Zgłoszenia:

1. Proszę o zgłaszanie grup z Polski pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Osoby/grupy z Warszawy mogą zarezerwować miejsce w autokarze. Odjazd o godzinie 10.00 z ul. Przechodniej blisko Pl. Bankowego w Warszawie. Koszt w obie strony łącznie 25zł.

Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel. 506-840-976

 

Adres czuwania:

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny

ul. Klasztorna 23

09-150 Czerwińsk nad Wisłą

Warto zaznaczyć, że Obraz Matki Bożej Czerwińskiej od początku słynie z licznych łask i cudów. Obraz namalował prawdopodobnie Łukasz z Łowicza. W 1686 r. na obraz nałożono srebrną sukienkę, misternie tłoczoną i bogato złoconą. 6.09.1970 r. obraz ukoronowano koronami papieskimi. Dokonał tego prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński. Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że w 1361 r. przebywał tu król Kazimierz Wielki. Przed wyprawą pod Grunwald w 1410 r. zatrzymał się tu król Władysław Jagiełło z wojskami. Podobno po zwycięskiej bitwie złożył jako wotum swój hełm. Ponownie w 1419 r. spotkały się w Czerwińsku, przed wyprawami na krzyżaków, wojska króla Władysława Jagiełły i księcia Witolda. W 1422 r. król Władysław Jagiełło nadał klasztorowi znaczne przywileje. Król Zygmunt III Waza przebywał tu w 1593 r. W 1647 r. król Władysław IV uprosił przed cudownym obrazem powrót do zdrowia i pozostawił wotum z napisem „Bliski śmierci - zdrowie otrzymał". Król Jan Kazimierz modlił się tu w latach 1648, 1649 i 1651.

 

Serdecznie ZAPRASZAM,
Małgorzata Gawęda
Centrum Apostolatu Margaretka

 

Plakat do pobrania: tutaj