W sobotę dnia 12 czerwca 2010 r., odbyło się margaretkowe zakończenie Roku Kapłańskiego przez III Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu MARGARETKA. Spotkanie miało miejsce w Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole.

W tegorocznym spotkaniu brało udział ponad pół tysiąca wiernych oraz ok. 40 kapłanów. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył J.E. biskup Stefan Siczek. Następnie Margaretki modliły się nad swoimi kapłanami otaczając ich symbolicznym kręgiem. Uroczystość zakończyła się poświęceniem dewocjonaliów, adoracją Najświętszego Sakramentu, osobistym Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz Aktem oddania Matce Bożej.

 

 

Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole - to niezwykłe miejsce, gdzie znajduje się słynący łaskami Obraz Madonny z różą koronowany w 1974 roku przez Sługę Bożego kardynała Wyszyńskiego.

Do koronacji wizerunku Maryi przyczyniło się świadectwo nieżyjącego już bpa Jana Czerniaka, sufragana gnieźnieńskiego, który przebywając w czasie wojny jako kapłan w Wysokim Kole został cudownie uzdrowiony na łożu śmierci z ciężkiej gruźlicy.

Z wdzięcznością wspominamy to wydarzenie, Matka Boża miała swój plan wysłuchując wytrwałej modlitwy wiernych za kapłana. Teraz z powodu umiłowania kapłanów, to Margaretki znalazły swoje szczególne miejsce w czułych ramionach NMP, opiekunki i pośredniczki łask.

III Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Modlitwy za Kapłanów - MARGARETKA, stała się naszym wotum dziękczynnym i błagalnym wiernych w intencji kapłanów.

Ks. Szymon Mucha - kustosz Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole dziękuje wszystkim za przybycie i serdecznie ZAPRASZA na następną pielgrzymkę już za rok.