To już po raz piąty w Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole spotykają się Margaretki z całej Polski w sobotę 9 czerwca w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała.

V Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu "Margaretka" do Sanktuarium Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole.

"Tam, gdzie trwa gorliwa modlitwa, budzą się powołania".- papież Benedykt XVI

Wszyscy jesteśmy zatroskani o świętość kapłanów, ale też martwimy się, czy będzie ich miał kiedyś kto zastąpić ? Coraz trudniej jest młodym ludziom, odczytać powołanie kapłańskie, zakonne czy misyjne. Coraz trudniej wytrwać na drodze powołania i dojść do święceń kapłańskich, czy złożyć śluby wieczyste.

Papież Benedykt XVI w orędziu na Światowy Tydzień Modlitw o Powołania w 2006 r. pisał : "Tam, gdzie trwa gorliwa modlitwa, budzą się powołania".

Jubileuszowa - piąta pielgrzymka będzie wielkim wołaniem do Pana Żniwa, "by wyprawił robotników na żniwo swoje"

Czekam 9 czerwca na "Margaretki" z całej Polski / a szczególnie z naszej Diecezji Radomskiej / przed Cudownym Obrazem "Madonny z różą" gdzie w czasie wojny został cudownie uzdrowiony kapłan, za którego ludzie się modlili.

Koniecznie zaproście na to spotkanie Kapłanów za których się modlicie. Powiedzcie im o tym już teraz, by mogli sobie zaplanować czas.

Do 4 czerwca czekamy na zgłoszenia grup pod numerem telefonu : /048/ 62 15 135 lub można też przesłać drogą e-mailową ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie ustawajmy w modlitwie powierzając pielgrzymkę i sam Apostolat opiece Matki Kapłanów, Królowej Pokoju, Różańcowej Pani z Wysokiego Koła.

Zaprasza gorąco - Ks. Szymon Mucha - kustosz Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim
KoleProgram

10.00 - Odsłonięcie Cudownego Obrazu i powitanie

10.15 - Konferencja - Ks. Infułat profesor Stanisław Kowalczyk z Lublina

11.00 - Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

12.00 - Msza Św. - Ks. Infułat profesor Stanisław Kowalczyk z Lublina

przerwa na posiłek

14.15 - "Proście Pana żniwa ...." - Nabożeństwo błagalne o swięte i gorliwe powołania do Służby Bożej z Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i zawierzenie Apostolatu "Margaretka" Matce Bożej